Personál jaslí

Personál jaslí

bus

Výchovný proces a komplexnú starostlivosť o deti zabezpečujú kvalifikované pani učiteľky a jedna zdravotná sestra. Pani učiteľkám nechýbajú certifikované montessori kurzy a vedomosti o montessori pedagogike, či skúsenosti s detičkami. Pedagogický personál jasličiek je školený a má absolvovaný akreditovaný a certifikovaný kurz prvej pomoci, zameraný na detský vek.

Naše pani učiteľky sú "srdcom" jasličiek a pre detičky z Trpaslíka je neoddeliteľnou súčasťou ich úsmev, pohladenie, usmernenie, či dobrá rada. Sú veselé, energické, stále aktívne a sú tým správnym kamarátom a poradcom pri hre, ale aj smútku pre naše detičky.

Predstavujeme Vám náš Tím: 


Mgr. Veronika Pešková – "Nini"

nini"Vyštudovala som VŠ pedagogickú v Nitre. Lásku k deťom som si našla už hneď po škole. Urobila som si absolventskú prax v štátnej MŠ, kde som nabrala skúsenosti a cenné rady od starších kolegýň, a potom som sa zamestnala v súkromnej škôlke. Popri tejto práci sa mi ponúkala príležitosť chodiť opatrovať detičky cez agentúru i súkromne. Zúčastnila som sa veľa seminárov o alternatívnej pedagogike a princíp výchovy Montessori ma chytil za srdce. Chcela som vidieť reálne výsledky. To bol cieľ, ktorý ma hnal ako motor dopredu. Absolvovala som kurzy o výchove a vzdelávaní detí metódou Montessori. Čoraz viac ma pozitívna energia detí a ich veselý svet plný hier usmerňoval k tomu, že je to práca, ktorú chcem robiť naplno. Preto som sa rozhodla v r. 2013 otvoriť si svoje súkromné montessori centrum – jasličky pre tie najmenšie detičky. Túžim vychovať dietky, ktoré budú sebavedomé, citlivé, zodpovedné, a ktoré budú vedieť premýšľať, orientovať sa vo svete a budú úspešné. Chcem podporiť jedinečnú osobnosť každého dieťatka, ktoré navštívy naše jasličky od samého počiatku. Som životu vďačná, že popri množstve úloh, starostí i komplikácií mi priniesol do cesty túto úžasnú prácu a v mojom ešte zostávajúcom čase chcem urobiť maximum preto, aby som vybudovala jasličky na "mieru". Veľkú podporu mám v mojom manželovi Tomášovi a inšpiráciu nachádzam v dcérke Haničke, ktorá bude mať čochvíľa 1 rôčik. Praxou a pozorovaním detí som pochopila, že deti dokážu oveľa, oveľa viac ako si my dospelí myslíme."   


Martina Petríková - "Maťka"

mataPani učiteľka Maťka má veľmi pozitívny vzťah k deťom, a citlivo vie, kedy čo ktoré potrebuje. Detičkám v jasličkách všetko trpezlivo vysvetľuje a dokáže odpovedať aj na tie najzvedavejšie detské otázky. Vnáša do našich jaslí pokojnú a vľúdnu atmosféru, je láskavá a zároveň dokáže deťom stanoviť hranice pri vystrájaní tak, aby ich rešpektovali a osvojili si ich.

"Vyštudovala som SZŠ v Modre-Harmónii, odbor všeobecná zdravotná sestra a špecializáciu - psychiatrická sestra na Postgraduálnej akadémii medicíny v Bratislave. Som vydatá a radosť mi robia moji dvaja synovia 13-ročný Michal a 6-ročný Tomáš. Absolvovala som niekoľko montessori vzdelávacích seminárov a kurz prvej pomoci zameraný na detský vek. Keď sa mi naskytla možnosť začleniť sa do pedagogického tímu v Trpaslíku, tak som neváhala ani na chvíľu. Je šťastíe v živote človeka, ak sa môže venovať práci, ktorá ho napĺňa a baví. Mne sa to podarilo. Myslím, že malé deti sú najvďačnejšie, najúprimnejšie a najveselšie stvorenia a ja sa cítim medzi nimi ako v rozprávkovom príbehu, ktorý má každý deň iný obsah a je plný zázračných vecí. Dôkazom toho, že moja práca má zmysel  je zažiť ten pocit, keď prídem do práce a deti sa mi nahrnú do náručia, či postískajú ma. Toto je pre mňa najkrajšia odmena.”   


Monika Kalná - "Monika"

monikaPani učiteľka Monika je kamarátska, trpezlivá, vždy usmievavá, má rada deti a detičky majú rady ju. Je v bakalárskom ročníku denného štúdia na pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v odbore občianská výchova a pedagogika. V Trpaslíku sa angažuje dlhodobo už od júla 2015. Detičky si ju veľmi obľúbili.

"Prítomnosť detí ma vždy napĺňala šťastím. Pamätám si na to už od detstva, keď som sa starala doma o mladšieho brata. Vedela som, že byť učiteľkou je pre mňa správna cesta. Tak po tej cestičke pomaličky kráčam a snažím sa splniť si svoj sen a cieľ, byť dobrým a kvalitným pedagógom. V centre holistického vzdelávania som získala certifikát vzdelávacieho seminára o montessori filozofii a ním zároveň tiež získala iný rozmer a pohľad na dieťa. Byť dobrým montessori sprievodcom vnímam ako poslanie a cítim, že na tom, ako pristupujeme k deťom záleží viac, ako si uvedomujeme. Som rada, že môžem byť súčasťou tímu v Trpaslíku, ktorí sa snaží rozvíjať potenciál dieťatka inou, ako zastaralou klasickou metódou výchovy a vzdelávania. Deti sú naša budúcnosť a považujem za zmysluplné ich viesť metódou Montessori pedagogiky, ktorá má vyšší a hlboký zmysel a význam." 


Barbora Mihálová - "Baška"

BarborkaNašou najmladšou učiteľkou v tíme a naším slniečkom je pani učiteľka Baška. Hravou formou vedie deti ku kreativite, napomáha im pri učení prvých hygienických a sociálnych návykov. Detičky vďaka nej nadobúdajú prvé skúsenosti v spoločenstve iných detí a budujú si prvé kamarátstva a svoje sebavedomie. V skupine menších detičiek sa snaží o vytváranie prívetivej atmosféry a vhodného prostredia pre adaptáciu nových drobcov. 

"Odmalička ma baví a napĺňa práca s deťmi. Deti sú pojašené,vymýšľavé a neposedné stvorenia, ktoré mi zlepšujú náladu každý deň. Svoje začiatky s prácou s deťmi som absolvovala v denných táboroch v Bratislave, kde som pôsobila 4 roky ako pomocná či hlavná vedúca. Neodmysliteľnou súčasťou môjho života je tanec, a preto má hlboký význam pre mňa odovzdávať svoje tanečné skúsenosti deťom. V súčasnosti trénujem MINI 2 - 5 ročné detičky tanec v Bratislavskej tanečnej skupine, kde aktívne tancujem už 12 rokov. Pripravujem aj tanečné animácie na rôznych vystúpeniach a zúčastňujem sa tiež medzinárodných súťaží ako tanečnica a pedagogický dozor. Som študentkou Pedagogickej fakulty UK v odbore Predškolská a elementárna pedagogika. Zaujímajú ma alternatívne typy výchovy, ktoré udávajú trend dnešnému vzdelávaniu. Filozofia Montessori ma zaujala natoľko, že som sa rozhodla absolvovať aj kurzy, kde som sa mohla dozvedieť viac. Stále viac si uvedomujem, že každé dieťa je iné a preto potrebuje individuálny prístup, ktorý som našla práve v Montessori pedagogike. Ďakujem za možnosť pracovať v tíme Trpaslíka, pretože ma to napĺňa a posúva ďalej. Neustále študujem a hľadám informácie o rešpektujúcej výchove... a možno aj preto to život zariadil tak, že môžem pracovať s deťmi v jasliach Trpaslík s montessori princípom a robiť to, čo považujem za zmysluplné. Snažím sa, aby sa vaše detičky u nás v Trpaslíku najmä výborne zabavili, no tiež sa niečo naučili a odchádzali od nás pripravené do ''veľkej škôlky'' s pozitívnymi zážitkami na celý život, ktoré určite zostanú aj mne." 


POMOCNÝ PERSONÁL

Tomáš Peško - "ujo Tomáš"

Som manželom riaditeľky jasličiek a jej oporou a pomocnou silou. Milujem pracovať s deťmi, pretože každý deň s nimi prinesie niečo nové. Zaujímam sa o alternatívnu montessori metódu, a preto keď mi bola ponúknutá príležitosť absolvovať vzdelanie a výchovu montessori v kurze, kde som sa mohol dozvedieť viac, nezaváhal som ani na chvíľu. Starostlivosť o detičky beriem zodpovedne, preto som sa zúčastnil aj kurzu prvej pomoci zameraný na detský vek. Aktuálne som na materskej dovolenke a svoj voľný čas venujem svojej skoro ročnej dcérke Haničke."

Naši Trpaslíci majú uja Tomáša veľmi radi. Vždy keď medzi deti zavíta, pripraví si pre ne náučnú aktivitu, ktorou obohatí poznatky nielen deťom, ale i pani učiteľkám (napr. pri sadení zeleniny, kvietkov, starostlivosti o záhradku a pod.) Počas dňa je v Trpaslíku školníkom, opravárom či záhradníkom.  

 VŽDY S ÚSMEVOM NA TVÁRI

jt fb foot